עמותת תימורה

אודות תימורה

אודות העמותה

עמותת תימורה הוקמה בשנת התשס"ב (2002) ע"י קבוצה של אנשי חזון ומעש, מתוך רצון לספק מענה לאתגרים המעצבים את פניו של הנוער במדינת ישראל. תימורה מפעילה מסגרות חינוכיות-טיפוליות עבור נערים ונערות מבתים דתיים אשר הודרו ממסגרות החינוך הדתיות (ואף ממסגרות הקהילה והבית), אך זהותם הפנימית משייכת אותם למגזר הדתי, ועל כן הם אינם מוצאים את מקומם במסגרות החינוך הממלכתיות.

בהיעדר כל מסגרת תומכת, חלק גדול מן הנערים והנערות מוצאים עצמם חשופים למצבי סיכון כגון שוטטות, שהייה מתמשכת ברחוב, שימוש בסמים ואלכוהול ונטייה לאובדנות.

לפני יותר מעשור העלתה תימורה לסדר היום הציבורי את בעיית הנוער הנושר מן המגזר הדתי. מאז ועד היום הפכה העמותה לגוף שפעילותו מוערכת ע"י משרדי הממשלה, הרשויות והקהילות.

משימות העמותה

  • להיות שותפה מרכזית בעיצוב המרחב והשפה החינוכית במדינת ישראל, לסייע בחיזוק המענים הקיימים וליצור פתרונות מותאמים לאתגרים המתחדשים בשדה, מכוונים לכלל תלמידי המדינה, מבוססים על עקרונות מודל החינוך הדינאמי.

  • פיתוח ושכלול המסגרות הקיימות.

  • הקמת מסגרות נוספות לקהלים דומים.

  • הקמת מערך מלווה ומכשיר לצוותי חינוך וטיפול ברוח המודל.

חזון העמותה

עמותת תימורה מכוונת את פעילותה בכדי להעמיק ולשכלל את כוחות החינוך וההוראה במערכות החינוך הדתי והכללי, למנוע בהם נשירה גלויה וסמויה, להקים וללוות תכניות ומסגרות לאותם נערים ונערות שלמרות הכל מצאו עצמם במצבי סיכון וללא כל מסגרת.

% 1
מבוגרי המסגרות מסיימים עם תעודת בגרות מלאה.
% 1
מבוגרי המסגרות מתגייסים לצבא או לשרות הלאומי.
% 1
מהבוגרים חוזרים לחיק משפחותיהם

רבים מהבוגרים ממשיכים ללימודים מתקדמים לרכישת מקצוע, או ללימודים אקדמיים.

רבים מהבוגרים מתחתנים ומקימים משפחות.

איך הכל התחיל?

עם הקמתה ייסדה עמותת תימורה את 'יפתח' ביישוב אבנת, לחופיו הקסומים של ים המלח. צמיחתו המתמדת הובילה בשנת התשס"ד (2004) ,להקמת הקהילה החינוכית התיישבותית באבנת ולוקחת חלק חשוב בפעילות של 'יפתח'.

ההצלחה של יפתח הביאה בשנת הלימודים תשס"ח להקמת מחו"ל – כפר נוער לנערות השוכן במושב מחולה השלו שבצפון בקעת הירדן. מאז ועד היום פועלת העמותה לביסוס והרחבת פעילותו.

מה מיוחד בתימורה?

מסגרות העמותה פועלות על פי מודל החינוך הדינאמי, מודל שהתגבש במשך יותר מעשור ומבוסס על "עבודה בתוך קשר", מסייע לנער/ה לצמוח דרך ניהול מערכות יחסים יום יומיות במסגרת טיפולית תומכת. מרחב דיאלוגי בעל יכולות הכלה מייצר חוויה מתקנת שמעצימה את תחושת המסוגלות של הנער/ה להצליח בעולם שבחוץ. 

השיטה החדשנית שפיתחנו מיושמת בהצלחה בשתי מסגרות חינוכיות שמפעילה תימורה.

עם הפנים קדימה

אנו בתימורה לא מתרפקים על הישגי העבר. כגוף מוביל בעשייה החינוכית-טיפולית אנחנו ממשיכים לחפש פתרונות לאתגרים המתהווים, דרכם ניצור עתיד מבטיח יותר עבור ילדינו.

צור קשר

העמותה פועלת ע"פ חוקי רשם העמותות ומוסדותיה מורשים, מפוקחים ומתוקצבים ע"י משרד הרווחה ומשרד החינוך.