עמותת תימורה

נעלה

נערים בגיל 14 – 18 ממשפחות חרדיות, שלא נקלטו בישיבות חוו כישלונות במוסדות לימוד וחשופים לסכנה של ניכור מקהילה שהם מרגישים חלק ממנה ורוצים להשתייך אליה. היום יש לכך פיתרון: התיכון הטכנולוגי החרדי נעלה בביתר עילית. עבור הנערים האלה הקימה תימורה מסגרת חינוכית שמשלבת לימודים טכנולוגיים לבגרות עם לימודי קודש ותמיכה אישית שמאפשרת להם לחזור ולהשתלב בקהילה כבוגרים תומכים ולא נתמכים. נעלה מספק לכל תלמיד מרחב חינוכי שמסייע לו להשלים את פערי הלימוד שלו, וליישר קו עם בני גילו במערכת הכללית ולהתכונן לבגרות טכנולוגית מלאה. במידת הצורך, הוא מקבל גם סיוע פדגוגי משלים.

בוגרי נעלה יוצאים לדרכם בעולם כשהם מצוידים בידע תורני וכללי המותאם לחברה החרדית, ובתעודת בגרות טכנולוגית המאפשרת להם למצוא את מקומם בקהילה בה הם גדלו ובשוק העבודה גם יחד.

חנוך לנער על פי דרכו

נעלה מאפשר לכל נער להתוות את המשך מסלול חייו מתוך בחירה חופשית והקשבה ליכולותיו, ומתוך כוונה שיהיה שותף פעיל בחיי הקהילה בה גדל ואליה ירצה לחזור. הליווי הרגשי והפדגוגי של הצוות מעודד את התלמיד להכיר את מגבלותיו, למקסם את כישוריו ולבחור בחירה נכונה ומדויקת את מסלולו העתידי.

האתגר של בית הספר הוא להפיח בתלמידיו כוח וביטחון עצמי כדי שיצליחו להיאבק על מקומם העתידי בחברה. התפיסה הפדגוגית שלנו היא חינוך מוכוון קשר והוא מעמיד במרכז ובוחן כל הזמן את מערכת היחסים של התלמיד עם חבריו ועם המבוגרים הסובבים אותו.

לצאת לעולם המבוגרים עם הציוד המתאים

בוגרי נעלה יוצאים לדרכם בעולם כשהם מצוידים בידע תורני וכללי המותאם לחברה החרדית, ובתעודת בגרות טכנולוגית המאפשרת להם למצוא את מקומם בקהילה בה הם גדלו ובשוק העבודה גם יחד. הם ידעו לפרנס את עצמם ולגדל משפחה מבלי להישען על שירותי הרווחה.

נעלה מציעה פתרון הולם לא רק לנערים שהיא קולטת, אלא גם להוריהם המודאגים, שעד הקמת מסגרת זו העיקה עליהם דאגה גדולה לעתיד ילדיהם, ועתה יכולים לנשום לרווחה.

המתקנים

צוות נעלה

מנהל

הרב אבי אביטן

מנהל בית הספר

פעילויות

בקרוב

סיפורו של...

(שם בדוי)

בקרוב

תלמידים יוצרים

צילום

מגמת מוסיקהמגמת אומנות

יצירת קשר - נעלה